Doğum Tarihi :1 Ocak 1970Yaşı :51Doğum Yeri :İstanbulBurcu : OğlakBoyu :181 cm

Dizi Oyuncusu Emre Kınay Hayatı

  Emre Kınay 01 Ocak 1970 İstanbul doğumludur.Çocukluğu İstanbul`un Küçük çekmece semtinde geçmiştir.İlk ve orta öğrenimini Küçükçekmece`de tamamlayan Emre Kınay Üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde devam ettirmiştir.Üniversite`de büyük bir başarı sergileyen Emre Kınay  hocaları tarafından çok sevilen ve ilgi duyulan bir öğrenci olmuştur.1995 yılın `da Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Bakırköy Belediye Tiyatrosun`da görev almıştır.Tiyatroda görev alan ünlü oyuncu 1997 yılında dizi ve filmlerde`de oynamaya başlamıştır.   Başarı basamaklarını tek tek tırmanan Emre Kınay çocuklara oyunculuk dersleride vermektedir.Emre Kınay`ın oynadığı diziler  Karamel,İki Aile,Esir Şehrin İnsanları,İstanbul Şahidimdir,Berivan ,Yılan Hikayesi,Yeditepe İstanbul`dur.Rol aldığı sinema filmleri Dün Gece Bir Rüya Gördüm,Kurtlar İmparatorluğu,İnşaat ,Yüzleşme adlı filmlerde oynamıştır.Emre Kınay 2003 yılında Emine Ün ile evlenmiş olup bu evlilikten bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.Emre Kınay ve Emine Ün`ün evlilikleri 6 yıl boyunca devam etmiş olup birbirleri arasındaki saygıyı kaybetmeden ayrılmışlardır.Son olarak Güneşi Beklerken dizisin`de Cihan hoca rolü ile hayranları ile buluşmuştur.  2014 yılın`da Star Tv ekranlarında yepyeni bir proje ile sevenlerinin karşısına gelen Emre Kınay Sil Baştan isimli komedi dizisin`de Yiğit Şen karakterini canlandırmaktadır.

Oynadığı Son Dizi Rolü: Güneşin Kızları dizisi Haluk Mertoğlu karakteri

Emre Kınay için Mesajlar

avatar 18SametMerhaba Emre ağabey. Bana bir cevap verir misin? Oyunculuk hakkında yardımına ihtiyacım var. Yaşım 17 henüz... Eğitim aldım oyunculuk, bitti. Okula gitmiyorum...
avatar 18Ayten Selam Nasılsız ? Sizin büyük hayranınızım.. Cok guzel oyunculuk yapıyorsuz başarılar herzaman
Sen de Emre Kınay için mesaj yaz.
Avatar:
avatar 40
Adınız:

E-Mail:

Mesaj:

Emre Kınay ; Yaşı, Doğum Yeri, Burcu, Doğum Tarihi,BoyuEmre Kınay : kimdir, kaç yaşında, doğum tarihi nedir, kilosu kaç, boyu, burcu hangisi, biyografisi , nerelidir, kaç doğumlu, oynadığı diziler, ajansı, kaç kilo, sevgilisi var mı? hepsi burada. (1970-01-01)

Türk Erkek Oyuncular

Erkek Oyuncular

Mehmet Yılmaz AkMehmet Yılmaz Ak"Savcı Pars Seçkin"Yargı Dizisi
Uğur AslanUğur Aslan"Eren Duman"Yargı Dizisi
Hüseyin Avni DanyalHüseyin Avni Danyal"Metin Kaya"Yargı Dizisi
Birand TuncaBirand Tunca"Emre Divit"Erkenci Kuş izle
Mehmet Ozan DolunayMehmet Ozan Dolunay"Yiğit Doğrusöz"Lise Devriyesi
Can YamanCan Yaman"Can Divit"Erkenci Kuş izle