Doğum Tarihi :1 Ocak 1969Yaşı :48Doğum Yeri :Burcu : OğlakBoyu :168 cm

Dizi Oyuncusu Murat Garipağaoğlu Hayatı

  Murat Garipağaoğlu 1 Ocak 1969 Ankara doğumludur.Eğitim hayatını Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümün`den mezun olarak tamamlamıştır.mezun olduktan sonra İstanbul Belediye Tiyatrosuna girmiş ve bir çok oyunda rol almıştır.Kendisi ödüllü bir Tiyatro oyuncusudur.   Rol Aldığı Yapımlar

  • 2002 yılın`da Çamur İsimli sinema filmin`de rol almıştır.
  • 2004 yılın`da Kanal D ekranların`da yayınlanan başrollerin`de Arzum Onan ve Serhat Tutumluer`in rol aldığı Sahra isimli sevilen dizi`de rol almıştır.
  • 2007 yılı Dicle isimli yapımda rol alarak büyük bir çıkış yaşamıştır.
  • 2012 yılın`da yönetmenliğini Orçun Benli`nin üstlendiği Bu Son Olsun isimli Sinema Filmin`de rol almıştır.
  • 2012 yılın`da Show Tv ekranların`da yayınlanan ve başrollerin`de Murat Yıldırım ,Sarp Akkaya ,Aslı Enver ve Güven Murat Akpınar`ın rol aldığı Suskunlar isimli dizi`de rol almıştır.
  • 2014 yılında yayınlanmaya başlayan başrollerin`de Nurgül Yeşilçay ve Engin Altan Düzyatan`ın rol aldığı Cinayet isimli polisiye dizi`de Nurettin karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı Son Dizi Rolü: Diğer Yarım dizisi Sabri karakteri

Murat Garipağaoğlu için Mesajlar

Sen de Murat Garipağaoğlu için mesaj yaz.
Avatar:
avatar 28
Adınız:

E-Mail:

Mesaj:

Murat Garipağaoğlu ; Yaşı, Doğum Yeri, Burcu, Doğum Tarihi,BoyuMurat Garipağaoğlu : kimdir, kaç yaşında, doğum tarihi nedir, kilosu kaç, boyu, burcu hangisi, biyografisi , nerelidir, kaç doğumlu, oynadığı diziler, ajansı, kaç kilo, sevgilisi var mı... hepsi burada. (1969-01-01)