İyi Bir Oyuncu Nasıl Rol Yapar

İyi bir oyuncu canlandırdığı rolü içinde ki sanat aşkıyla birleştirdiği zaman gerçek bir oyuncu olur.

 Oyuncular canlandırdıkları karakterlerin hayatlarına bürünerek rollerini sergilerler.Oyuncu olmak için özellikle yetenekli olmak gereksede bir oyuncunun başarılı olabilmesi için oyunculuk eğitminin`de tamamlamış olması gerekmektedir.Bütün oyuncular doğuştan yetenekli olarak bu mesleğe başlamamışlardır.İyi bir oyuncu olmak için en baştan başlamak her zaman oyuncu için büyük bir avantajdır.Konservatuar mezunu olan bir oyuncu ile sonradan özel oyunculuk dersleri alan oyuncular arasında herhangi bir fark görülmese de pratikte konservatuar mezunu olan oyuncu çok daha kısa sürede sahnesini canlandırır.

     İyi Bir Oyuncu Başarılı Olmak İçin Nasıl Rol Yapar

  • Hangi tür rollerde daha başarılı olduğunuzun farkına varmalısınız.
  • Oynayacağınız rol hakkında bilgi edinmelisiniz.
  • Canlandıracağınız rolün içine girmelisiniz.
  • Her canlandırdığınız rolü başaracağınıza ilk önce kendiniz inanmalısınız.
  • Hiç canlandırmadığınız bir karakter için kendinize zaman tanıyarak rolü benimsemelisiniz.
  • Daha önceki rolünüz bir prenses olabilir.Önünüzde ki senaryo`da bir hizmetçiyi canlandıracaksanız en iyisini yapabileceğinizi unutmamalısınız.

     Oynayacağınız Rol`de Nasıl Daha Fazla Başarılı Olabilirsiniz.

Senaryoyu İyi Okumalısınız :Oynayacağınız oyun`da sadece kendi rolünüzü değil tüm senaryoyu okumalı ve tüm rolleri öğrenmelisiniz.Diğer rolleri biliyorsanız,kendi rolünüzde unuttuğunnuz yerleri daha çabuk hatırlar ve ne yapmanız gerektiğinin farkına varmanız kolaylaşır.

Cesaretli Olmalısınız:Sadece size kolay gelen rolleri değil,farklı farklı rolleride canlandırmaktan kaçınmamalısınız.Böylece her rolün üstesinden geldiğinizin hem siz hemde etrafınızdaki kişilerin kısa zamanda farkına varmasını sağlarsınız.

Nefesinizi Kullanmayı Öğrenin :Mümkün olduğu kadar derin nefes alıp ,aldığınız nefesin süresinin iki katın zamanda geri vermeye kendi kendinize kaldığınız zamanlarda alıştırma yapın.Bu size oyuncu seçmelerinde başarı sağlayacaktır.

Profesyonel Davranın :Provalara zamanından önce katılmaya özen gösterin.Geç kalmak gibi bir yanlışa kapılmayın.Prova`dan önce geldiğiniz zaman rolünüze kendinizi hazırlamak için zaman kazanmış olacaksınız.

Rol Arkadaşlarınızla İyi Geçinin :Beraber oyunculuk yaptığınız kişilere karşı ön yargılı davranmayın ,unutmayın kişileri bir bakışta tanımak mümkün değildir.Kaldı ki çalışma arkadaşlarının birbirlerini sevmek gibi bir zorunluluğu yoktur.Sadece birbirlerine karşı saygı duymak zorundadırlar.

Büyük ,Küçük Rol Ayrımı Yapmayın :Mutlaka her gelen teklifi değerlendirin.Oynayacağınız her oyun sizin kendinizi göstermeniz başarınızı büyütmenizde yardımcı olacaktır.

     İyi Bir Oyuncu Nasıl Olunur

İlk önce insanın kendisine güveniyor olması gerekmektedir.İyi bir oyuncu olmak için çok okumak,çok izlemek ve ezber gücünü geliştirmek gerekmektedir.Oynayacağınız role tamamen adapte olup,gönlünüzü ferah tutmanız gerekmektedir.Henüz herhangi bir oyunculuk eğitimi almadıysanız mutlaka bu konuda bir çözüm bulmalı ve oyunculuk kurslarına yazılmalısınız.Bu gün bir çok oyuncu hala oyunculuk eğitimlerine devam etmektedirler.Oyunculuğu para kazanmak düşüncesin`den önce sanat aşkı ile yapmalısınız.Bütün bunlara sahipseniz içiniz rahar olabilir.İyi bir oyuncu olmamanız için hiç bir neden yoktur.

 

Kadın Oyuncular

Eylül Tumbar Eylül Tumbar "Bambi" Biz Kimden Kaçıyorduk Anne Dizi izle
 Aylin Akpınar Aylin Akpınar "Emel Eren" Kardeşlerim Dizisi
Pınar Çağlar Gençtürk Pınar Çağlar Gençtürk "Aylin Erguvan Yılmaz" Yargı Dizisi
Ece Yüksel Ece Yüksel "İnci Erguvan" Yargı Dizisi
Pınar Deniz Pınar Deniz "Ceylin Erguvan (Avukat)" Yargı Dizisi
Güzide Arslan Güzide Arslan "Şelale" Lise Devriyesi
Asena Tuğal Asena Tuğal "Seda Sancak" Lise Devriyesi
Bahar Şahin Bahar Şahin "Işıl" Lise Devriyesi
Afra Saraçoğlu Afra Saraçoğlu "Ece Çamkıran" Fazilet Hanım Dizisi
Meriç Aral Meriç Aral "Eylem Mercier" Söz Dizisi

UN cached :

/home/gamirnrt/public_html/A_DiziOyuncular/oyunculuk-egitimi/iyi-bir-oyuncu-nasil-rol-yapar.htm