Doğum Tarihi :9 Şubat 1961Yaşı :56Doğum Yeri :Burcu : KovaBoyu :181 cm

Dizi Oyuncusu Burak Sergen Hayatı

 Burak Sergen 9 Şubat 1961 Ankara doğumludur.Ankara Devlet Konservatuarından mezun olarak Bursa Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapmaya başlamıştır.Hacette Üniversitesi Devlet Tiyatrosun`de eğitimci olarak görev almıştır.Şu an İstanbul Devlet Tiyatrosunun kadrolu oyuncusudur.Ünlü bir tiyatro oyuncusu olan başarılı oyuncu aynı zamanda oyun yönetmenliğide yapmaktadır.  Bir çok sinema ve dizi filmde rol almış olup,kameralar karşısındaki en büyük çıkışını Atv ekranlarında yayınlanan ,Kudret Sabancı`nın yönetmenliğini üstlendiği Zerda adlı dizi`de ki Mahmut Ağa karakteri ile yaşamıştır.2010 yılında Murat Yıldırım ve Nurgül Yeşlçay`ın başrollerini paylaştığı Aşk ve Ceza isimli dizi`de Beşir Ağa ,2014 yılın`da TRT ekranlarında yayınlanan Kızıl Elma adlı dizi`de Süleyman Hekimoğlu karakterini canlandırmıştır.   2014 yılı yeni sezon dizileri arasında yer alan TRT ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan Filinta isimli dizi`de oynamaktadır.

Oynadığı Son Dizi Rolü: Kara Sevda dizisi Galip karakteri

Burak Sergen için Mesajlar

avatar 4bekirabi cocukluk hayaklimi gercekleştırmeme yardımcı olurmusun lütfen cocukluk hayalım oyuncu olmak saygılar abi
Sen de Burak Sergen için mesaj yaz.
Avatar:
avatar 6
Adınız:

E-Mail:

Mesaj:

Burak Sergen ; Yaşı, Doğum Yeri, Burcu, Doğum Tarihi,BoyuBurak Sergen : kimdir, kaç yaşında, doğum tarihi nedir, kilosu kaç, boyu, burcu hangisi, biyografisi , nerelidir, kaç doğumlu, oynadığı diziler, ajansı, kaç kilo, sevgilisi var mı... hepsi burada. (1961-02-09)