Doğum Tarihi :22 Şubat 1964 Yaşı :60 Doğum Yeri :Konya Burcu : Balık Boyu :180 cm

Dizi Oyuncusu Mesut Akusta Hayatı

  Mesut Akusta 22 Şubat 1964 yılı Konya doğumludur.Oyunculuğa Ankara`da ki Halk Eğitim kurslarına başlayarak ilk adımı atmıştır.Kurs sırasında kendi imkanlarınca tiyatro oyuncuuğu yapmaya başlamıştır.İlk oyunculuk hayatına 1985 yılın`da bir çocuk tiyatrosu ile Ankara`da başalayan tecrübeli oyuncu Ankara`dan İstanbula gelerek Hadi Çaman Yeditepe oyuncularına katılmıştır.Tiyatro oyunculuğu konusunda usta bir yeteneğe sahip olan Mesut Akusta dizi ve sinema filmlerinin yanı sıra hala tiyatro oyunculuğu yapmaktadır.   1993 yılı Son Söz Sevginin,1998 Affet Beni Hocam,2001 Benimle Evlenir misin?,2001 Güz Gülleri ,2003 Kurşun Yarası,2004 Çocuklar Ne Olacak,2006 Karagümrük Yanıyor,2007 Sessiz Fırtına,2008 İpsiz Recep,2009-2010 Ezel,2010 Kurtlar Vadisi Ünsal rolü ile izleyicilere oyunculuk konusunda ki başarısını bir kez daha gösterme fırsatı bulmuştur.Mesut Akusta 2013 yılında ekranlara gelen hala devam etmekte olan Karagül dizisi`nin kötü adamı Kendal Şanverdi karakteri ile uzun süre hafızalardan kazınmayacak bir oyunculuk sergilemektedir.

Oynadığı Son Dizi Rolü: Karagül dizisi Kendal Şanverdi karakteri

Mesut Akusta için Mesajlar

avatar 12 bahar gürbüz merhaba ben bahar sizin oyunculuğunuzu gelçektende takdir ediyorum o kadar doğalsınız ki
avatar 23 firdevs sosyete gülü eniklerini al demeniz çok hoşuma gidiyor
avatar 8 Nafiz mesut bey cuma akşamlarını sabırsızlıkla izliyorum.maşallah ne bitmez tükenmez enerji.rolünü tam bir başarıyla oynayan kişi.yeter artık ne zaman duracaksın.mesleğinde başarılar dilerim.kal sağlıcakla.
Mesut Akusta için mesaj yaz.
Avatar:
avatar 10
Adınız:

E-Mail:

Mesaj:

Mesut Akusta ; Yaşı, Doğum Yeri, Burcu, Doğum Tarihi, Boyu Mesut Akusta : kimdir, kaç yaşında, doğum tarihi nedir, kilosu kaç, boyu, burcu hangisi, biyografisi , nerelidir, kaç doğumlu, oynadığı diziler, ajansı, kaç kilo, sevgilisi var mı? hepsi burada. (1964-02-22)

Erkek Oyuncular

Feyyaz Şerifoğlu Feyyaz Şerifoğlu "Sedat Koroğlu" Camdaki Kız
Bilal Yiğit Koçak Bilal Yiğit Koçak "Ömer Eren" Kardeşlerim Dizisi
Halit Özgür Sarı Halit Özgür Sarı "Kadir Eren" Kardeşlerim Dizisi
Mehmet Yılmaz Ak Mehmet Yılmaz Ak "Savcı Pars Seçkin" Yargı Dizisi
Uğur Aslan Uğur Aslan "Eren Duman" Yargı Dizisi
Hüseyin Avni Danyal Hüseyin Avni Danyal "Metin Kaya" Yargı Dizisi

UN cached :

/home/gamirnrt/public_html/A_DiziOyuncular/oyuncu/mesut-akusta.htm