Doğum Tarihi :28 Eylül 1979Yaşı :42Doğum Yeri :KarabükBurcu : TeraziBoyu :188 cm

Dizi Oyuncusu Nihat Altınkaya Hayatı

 Nihat Altınkaya 28 Eylül 1979 yılı Karabük doğumludur.Asıl mesleği mankenlik olan yakışıklı oyuncu iki yıl boyunca Ankara Emlak Bankası Spor Kulübün`de iki yıl profesyonel olarak voleybol oynamıştır.İlk oyunculuk deneyimini Funda Arar`ınÖzledim klibin`de rol alarak yaşamıştır.Ekol Drama Sanat Evinde Ayla Algan ve İpek Bilgin gibi eğitmenlerden tiyatro ve oyunculuk eğitimi almıştır. Rol Aldığı Sinema ve Dizi Filmler 

  • 2006 yılın`da başrollerini Halit Ergenç ve Bergüzar Korel`in paylaştığı Binbir Gece adlı dizide Fuat karakterini canlandırmıştır.
  • 2007 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı`nın paylaştığı Menekşe ile Halil adlı sevilen dizi`de Tetikçi Semih karakterini canlandırmıştır.
  • 2007 yılı Efsane dizi Kurtlar Vadisi adlı yapımda Mematinin adamı olarak yardımcı oyuncu rolünde oynamıştır.
  • 2009 yılında başrollerini Burak Hakkı Özge Özder ,Aslı Tandoğan ve Yiğit Özşener`in paylaştığı Dudaktan Kalbe adlı yapımda Aktör Umut Altuğ rolünü canlandırmıştır.
  • 2009 yılına damgasını vuran yapımlar arasında olan Yaprak Dökümü adlı dizi`de Levent Tuncel karakterini canlandırmıştır.
  • 2009-2010 yılı Kahramanlar adlı dizi`de İtfaiyeci Mete karakterini canlandırmıştır.
  • 2010-2011 yılları arasında başrollerini Özlem Yılmaz ,Sinem Öztufan ve Serhan Yavaş`ın paylaştığı Unutulmaz adlı dizi`de Aras karakterine hayat vermiştir. 
  • 2013 yılında Atv ekranlarında yayınla`nan sadece altı bölüm devam eden Tozlu Yollar adlı dizi`de Fikret karaterini canlandırmıştır.
  • 2013 yılında Atv ekranlarında yayına giren Karadayı adlı dizi`de Sinan Koca karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı Son Dizi Rolü: Söz Dizisi dizisi Erdem Korkmaz karakteri

Nihat Altınkaya için Mesajlar

Sen de Nihat Altınkaya için mesaj yaz.
Avatar:
avatar 26
Adınız:

E-Mail:

Mesaj:

Nihat Altınkaya ; Yaşı, Doğum Yeri, Burcu, Doğum Tarihi,BoyuNihat Altınkaya : kimdir, kaç yaşında, doğum tarihi nedir, kilosu kaç, boyu, burcu hangisi, biyografisi , nerelidir, kaç doğumlu, oynadığı diziler, ajansı, kaç kilo, sevgilisi var mı? hepsi burada. (1979-09-28)

Türk Erkek Oyuncular

Erkek Oyuncular

Mehmet Yılmaz AkMehmet Yılmaz Ak"Savcı Pars Seçkin"Yargı Dizisi
Uğur AslanUğur Aslan"Eren Duman"Yargı Dizisi
Hüseyin Avni DanyalHüseyin Avni Danyal"Metin Kaya"Yargı Dizisi
Birand TuncaBirand Tunca"Emre Divit"Erkenci Kuş izle
Mehmet Ozan DolunayMehmet Ozan Dolunay"Yiğit Doğrusöz"Lise Devriyesi
Can YamanCan Yaman"Can Divit"Erkenci Kuş izle